Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Rusza 2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Rusza 2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora

Zapraszamy osoby w wieku 50+ do udziału w drugiej edycji konkursu fotograficznego realizowanego w ramach projektu 2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora. Nabór prac odbywał się będzie w 3 kategoriach: a) Plenery Małopolski, b) Obiekty Małopolski, c) Małopolskie Wydarzenia. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić w okresie od 1 lipca do 22 września 2013 r. tylko 1 pracę.

Oceny prac dokona specjalnie powołane jury. Przewidziano również dodatkową nagrodę dla najlepszej fotografii wyłonionej w głosowaniu internautów. Szczegółowe zasady uczestnictwa można znaleźć w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszenia można pobrać poniżej.

Osoby chcące poznać tajniki fotografii czy podstawy obróbki zdjęć cyfrowych, Stowarzyszenie zaprasza w lipcu na bezpłatne warsztaty (podstawy fotografii i obróbka zdjęć cyfrowych). W programie zajęć z podstaw fotografii znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: budowa aparatu fotograficznego, praca z lampą błyskową, przesłona a czas naświetlania, automatyczne i ręczne nastawianie ostrości, sposoby pomiaru światła, korekcja ekspozycji, balans bieli, czułości ISO, etc. Natomiast na warsztatach z obróbki zdjęć cyfrowych będzie można nauczyć się jak otwierać, zapisywać i edytować zdjęcia (kontrast, poziomy, krzywe, cienie, zmiana kolorystyki, rozdzielczość, filtry), pracować na maskach, warstwach czy z przybornikiem i opcjami poszczególnych narzędzi (kadrowanie, prostowanie, łatka, skalpel, stempel). 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są osobiście do 10 lipca br. lub do wyczerpania miejsc w biurze Stowarzyszenia, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Na warsztatach należy mieć cyfrowy aparat fotograficzny.

Projekt zakończy gala finałowa, podczas której zostaną wręczone nagrody i zaprezentowane prace konkursowe. Natomiast, by najlepsze prace mogło obejrzeć jak najszersze grono publiczności, w tym roku również w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa. 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Partnerami Wakacyjnej Małopolski w obiektywie seniora są: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Patronat Honorowy nad projektem objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Seniorze, pokaż całej Polsce jak piękna jest wakacyjna Małopolska!

DOKUMENTY DO POBRANIA:


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE