Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

41. Nowa Huta. Dlaczego Nie? Kolędy świata - Wesoła nowina

41. Nowa Huta. Dlaczego Nie? Kolędy świata - Wesoła nowina

29 grudnia 2014 r. - godz. 19.00, kościół św. Brata Alberta, os. Dywizjonu 303

Bożonarodzeniowe kolędowanie to jedna z najpopularniejszych tradycji świątecznych, zapoczątkowana, jak mówi legenda, przez świętego Franciszka. Do Polski zwyczaj ten dotarł około XV wieku. Od tamtej pory kolędy ewaluowały, z charakteru pieśni religijnych w kierunku bardziej świeckim, łączącym w sobie wiele nurtów i stylistyk muzycznych. Różnorodność kolęd będzie można usłyszeć podczas kolejnego koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

29 grudnia 2014 r. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Krakowie (os. Dywizjonu 303) w ramach 41. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! wystąpi zespół wokalny Affabre. W ten grudniowy wieczór będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki zarówno polskie, jak i z całego świata. W kościele wybrzmią miedzy innymi refleksyjne Jezus malusieńki i Gdy się Chrystus rodzi w opracowaniu Krzesimira Dębskiego, angielska It Came Upon the Midnight Clear, niemiecka pieśń zimowa Leise rieselt der Schnee, a także tradycyjna katalońska piosenka świąteczna El Noi de la Mare. Nie zabraknie również najbardziej popularnych amerykańskich przebojów takich jak White Christmas i Jingle bells.

Gwiazdą 41. koncertu jest wywodzący się z Poznania zespół wokalny śpiewający a cappella, założony w 1983 r. Nazwa zespołu Affabre concinui wywodzi się z łaciny i oznacza idealnie współbrzmiąc, co jest artystycznym credo Zespołu. Grupa koncertuje zarówno w kraju, a także poza jego granicami, reprezentując Polskę między innymi na Wystawach Światowych Expo, podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie czy w kwietniu br. podczas kanonizacji Jana Pawła II w Watykanie. 

Organizatorzy koncertu: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta również i tym razem nie zapominają o najbardziej potrzebujących, dlatego grudniowemu koncertowi towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Koncert poprowadzi Lidia Jazgar.

Wstęp odbywać się będzie za bezpłatnymi zaproszeniami, które można odbierać od 15 grudnia w:
Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34), Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2).

Więcej informacji o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1523110631309281/

Sponsor cyklu: EDF Polska S.A.
Sponsorzy koncertu: Elektrownia Skawina S.A., Małopolskie Dworce Autobusowe S.A., MARR S.A.
Partnerzy Koncertu: LOTTO, Agencja Artystyczno-Promocyjna ART BLUE, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Grupa DSF, Parafia św. Brata Alberta.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE