Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Projekt dla Seniorów

Projekt dla Seniorów

6 sierpnia 2018 r. rusza rekrutacja do projektu Na widelcu zdrowia, realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. Projekt adresowany jest do seniorów z Nowej Huty, a dotyczyć będzie kultury kulinarnej Małopolski. W programie przewidziano zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem i rolą pożywienia w utrzymaniu zdrowia, służąc rozbudzaniu świadomości ekologicznej uczestników. Projekt realizowany jest w ramach programu mini grantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie”.Liczba miejsc ograniczona! Osobiste zapisy przyjmowane będą w biurze Nowohuckiej Akademii Seniora, os. Centrum A 6a.

Ramowy plan projektu:

- Dwa wykłady ze specjalistami, na temat dziedzictwa kulinarnego Małopolski połączone z degustacją- historia kultury kulinarnej Małopolski z uwzględnieniem historii kuchni dwudziestolecia międzywojennego, kuchni żydowskiej, kuchni okresu PRL-u oraz kuchni współczesnej; termin: wrzesień, listopad 2018 r.

- Wyjazd do Pstrągarni w Ojcowie- wyjazd studyjny będzie okazją do poznania tradycyjnej hodowli ryb oraz właścicieli stawów pstrągowych- termin: wrzesień 2018 r.

- Warsztaty kulinarne w Bistro Marchewka „Produkt lokalny Małopolska”- termin: październik 2018 r.

- Warsztaty kulinarne podczas imprezy „Dary Jesieni”- uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach kulinarnych podczas imprezy organizowanej przez Ośrodek Kultury Kraków- Nowa Huta; termin: październik 2018 r.

- Wizyta na Targu Pietruszkowym- prezentacja sprzedawanych na targu produktów ekologicznych i certyfikowanych oraz spotkanie z rolnikami; termin: listopad 2018 r.

Więcej informacji w biurze Nowohuckiej Akademii Seniora oraz pod nr 12 644 68 10 w.26


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE