Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Warsztaty trzeciej edycji Krakowskiego szlaku Bajkoteki już rozpoczęte!

Warsztaty trzeciej edycji Krakowskiego szlaku Bajkoteki już rozpoczęte!

15 października 2018 w Pracowni i Wypożyczalni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie zainaugurowaliśmy kolejną, trzecią już turę literackich warsztatów Krakowskiego szlaku Bajkoteki – projektu, który w tym roku nosi podtytuł W rozegranym świecie wierszy.

Podczas ponad godzinnych warsztatów grupy dzieci z krakowskich szkół podstawowych i oddziałów „0” krakowskich przedszkoli, biorą udział w różnorakich aktywnościach związanych z krakowskimi wierszami Tadeusza Śliwiaka oraz poznają sylwetkę tego niezwykłego poety, który całym sercem oddany był Krakowowi. Działania zostały naniesione na poetycką mapę naszego miasta, do której klucz wraz z przewodnikiem otrzymują dzieci na początku zajęć. Warsztaty mają charakter kreatywny – to nie tylko wspólna lektura, tworzenie rysunków, ale również śpiew, taniec i mnóstwo zabawy!

W tegorocznej edycji projektu zostanie przeprowadzonych 10 warsztatów – ostatnie odbędą się 12 listopada 2018 roku. Na każdym z nich uczestnicy otrzymają bezpłatnie poetyckie przewodniki projektowe oraz piękne, jeszcze pachnące farbą drukarską, poetyckie, krakowskie gry planszowe w dwóch wersjach wydane specjalnie z okazji 90. rocznicy urodzin Tadeusza Śliwiaka.

Gry i książeczki, których nie zdołamy rozdać w trakcie warsztatów, trafią do szkół i bibliotek w naszym mieście, ze specjalnym uwzględnieniem instytucji, z którymi związani młodzi krakowianie brali udział w warsztatach w poprzednich edycjach projektu.

Swoim patronatem działania Krakowskiego szlaku Bajkoteki – W rozegranym świecie wierszy objęli Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE