Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Zakończony nabór do projektu Nowohucki Alfabet

Zakończony nabór do projektu Nowohucki Alfabet

10 maja zakończyliśmy nabór uczestników projektu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowani projektem pisali i dzwonili do nas oraz szczególnie tym, którzy zdecydowali się do nas dołączyć! Do udziału w projekcie zgłosiło się 60 osób chętnych, aby wspólnie stworzyć młodzieżowy słownik.

Zdecydowaną większość zapisanych uczestników stanowią absolwenci z różnych roczników, zaś 16 osób to obecni uczniowie nowohuckich szkół średnich.

Projekt okazał się być niezwykle interesujący dla osób Głuchych i słabosłyszących. Z inicjatywy Joanny Augustyniak z Grupy MIGAWKI powstała również grupa badawcza składająca się właśnie z osób posługujących się Polskim Językiem Migowym, która będzie pracować nie tylko nad przetłumaczeniem treści haseł słownika, ale również nad stworzeniem dla każdego z nich specjalnego znaku migowego.

Jeszcze w tym tygodniu opublikujemy statystyki dotyczące naboru, zaś po 15 maja 2020 skontaktujemy się ze wszystkimi, którzy zadeklarowali chęć udziału w badaniu językowym. Prosimy o chwilę cierpliwości – nasz zespół badawczy już pracuje nad danymi oraz przygotowuje kolejne narzędzia, za pomocą których będziemy zbierali nowohuckie słowa i wyrażenia!

Gdyby ktoś jeszcze bardzo chciał do nas dołączyć, osoby słyszące prosimy o kontakt z Weroniką Śliwiak (przez formularz kontaktowy /https://nowohuckialfabet.pl/kontakt// lub pod nr tel. 609338944), zaś Głuche i słabosłyszące – z Joanną Augustyniak poprzez profil Fundacji Grupa MIGAWKI na Facebooku.


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE