Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualność

Nowohucki alfabet - pokolenia języka - II etap

Nowohucki alfabet - pokolenia języka - II etap

do 14 czerwca 2020 r.

Wchodzimy w drugą fazę projektu „Nowohucki Alfabet - pokolenia języka”. Zgłoszonych uczestników zapraszamy do pierwszej części badania językowego.

W pierwszej ankiecie badawczej - dostępnej TUTAJ - zbieramy słowa, które kojarzą się Wam z młodością w Nowej Hucie. Mogą to być dowolne wyrażenia, w tym: nazwa miejsca (np. sklepu, pubu, parku – zwyczajowa lub oficjalna), powiedzenie, słowo określające miejsce w Nowej Hucie, wyrażenie, określenie osoby (pseudonim). Konkretniej - wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy, a łączy się z czasami szkoły średniej i Nową Hutą! Zasada jest jedna – nie używamy wyrażeń niecenzuralnych ani nikogo nie obrażamy!

Prosimy o wypełnienie ankiet i przesłanie swoich propozycji do 14 czerwca 2020 r.

Szczegółowe informacje poniżej.

Każdy uczestnik projektu może wypełnić dowolną liczbę ankiet. Ważne, aby jedna ankieta została poświęcona jednemu słowu lub wyrażeniu, tudzież swojskiej nowohuckiej nazwie. Jeśli chodzi o długość wypowiedzi – każdy z respondentów decyduje o niej sam. Czasem wystarczy wpisać kilka słów tytułem wytłumaczenia, czasami potrzebne będzie dłuższe wyjaśnienie. A ponieważ mówi się, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów – zachęcamy Was do wysyłania ewentualnych załączników, np. zdjęć miejsc, bezpośrednio do koordynatorki projektu na adres weronika.sliwiak-motak@krakownh.pl z zaznaczeniem w temacie, którego hasła materiał dotyczy.

TUTAJ znajduje się przykład wypełnienia ankiety – jest to wyrażenie zgłoszone do projektu przez jego koordynatorkę.

Kolejna ankieta pojawi się na początku czerwca i będzie dotyczyła już nie samych słów, ale poczucia naszej nowohuckiej tożsamości i jej kształtowania w okresie dorastania. Z góry dziękujemy wszystkim zaangażowanym i tym, którzy prześlą do nas swoje odpowiedzi. Z niecierpliwością i wielką ciekawością czekamy na Was oraz na … wasze słowa!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych 2020


Powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE