Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

Wiwat Wakacje w Nowej Hucie!

Wiwat Wakacje w Nowej Hucie!

Przy imprezach odbywających się w plenerze, każdy organizator marzy o pięknej pogodzie. Taka też dopisała w minioną sobotę 15 czerwca, kiedy w Krakowie odbywało się dużo wydarzeń. Jednym z nich był 59. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zatytułowany Wiwat Wakacje, którego scena stanęła nad Zalewem Nowohuckim.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Zakończenie roku Nowohuckiej Akademii Seniora

Zakończenie roku Nowohuckiej Akademii Seniora

10 czerwca 2019 r., Nowa Huta

To już dziewiąte, uroczyste zakończenie roku akademickiego Nowohuckiej Akademii Seniora. Wydarzenie swoją obecnością uświetniła p. Anna Okońska-Walkowicz - Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, przekazując ciepłe słowa wsparcia i uznania dla naszych aktywnych seniorów, zarówno od siebie jak i Pana Prezydenta. 


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat Wakacje!

59. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Wiwat Wakacje!

15 czerwca 2019 r. - godz. 16.00, Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa

Ulubieniec krakowskiej publiczności, piosenkarz Jacek Wójcicki oraz dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny Jakubowe Muszelki wystąpią podczas koncertu plenerowego, którym obchodząca w tym roku 70-lecia istnienia najmłodsza dzielnica Krakowa przywita nadchodzące lato i wakacje. 59. edycja cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! odbędzie się 15 czerwca nad Zalewem Nowohuckim. Początek koncertu o godzinie 16:00.


czytaj więcej...

Pan Dynia wędruje po Nowej Hucie - pierwszy etap projektu za nami!

Pan Dynia wędruje po Nowej Hucie - pierwszy etap projektu za nami!

Bajkowy lamorożec w Mistrzejowicach, osiedlowy trzepak Maciej, groźny Lis Rabuś z Grębałowa i gołąb szachista Zenon z Parku Ratuszowego - to postacie, które za sprawą wyobraźni dzieci z nowohuckich przedszkoli i szkół spotka w swej podróży po osiedlach, parkach i charakterystycznych miejscach Nowej Huty Pan Dynia. To bohater projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty dzięki dofinansowaniu Gminy Miejskiej Kraków w ramach konkursu na wzbogacenie oferty kulturalnej miast – wydarzenia kulturalne i artystyczne (edukacja kulturowe). W ramach „Nowohuckich podróży Pana Dyni” na przestrzeni kwietnia i maja 2019 zrealizowano 13 warsztatów dla młodych mieszkańców wschodniej części Krakowa. A jest to dopiero pierwszy etap działań projektu!


czytaj więcej...

Mamy Dzień Mamy

Mamy Dzień Mamy

23 maja 2019 r. - godz. 19.00, ul. A. Mycielskiego 11

Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Jak co roku Klub Aneks zaprasza wszystkie mamy – te, których dzieci jeszcze nie potrafią mówić i te, którym pisklęta już dawno wyfrunęły z gniazda – na spotkanie z artystyczną niespodzianką przy kawie i ciasteczku. 

Wstęp wolny


czytaj więcej...

Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!

Wielkanoc 2019, Nowa Huta

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, miłości i nadziei. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół. 


życzy
Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty


czytaj więcej...

58. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Świat według Hanny Chrzanowskiej

58. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Świat według Hanny Chrzanowskiej

6 kwietnia 2019 r.- godz.19.00, kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski (Arka Pana)

Pierwszy w 2019 r. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, tradycyjnie dedykowany Polom Nadziei, odbędzie się 6 kwietnia 2019 o godz. 19.00 w Kościele Arka Pana (ul. Obrońców Krzyża 1).

Wystąpią: Agata Bernadt, Lidia Jazgar, Marzena Florkowska, Dariusz Kowalski, Grzegorz Dowgiałło, Michał Ziomek, Ryszard Brączek, Tomasz Grzybowski, Joachim Mencel, Grzegorz Piętak, Przemysław Pacan, Adam Prucnal. Wybór tekstów, scenariusz: Agata Bernadt
Prezentacja multimedialna: Paweł Zechenter

Bezpłatne zaproszenia na koncert dostępne będą od 19 marca 2019 r. w siedzibie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34) oraz Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2). 

Ilość zaproszeń jest ograniczona! Organizatorzy nie zapewniają miejsc siedzących dla wszystkich uczestników koncertu.

Wydarzenie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/2182174018488574/


czytaj więcej...

Międzypokoleniowa kolęda

Międzypokoleniowa kolęda

10 stycznia 2019 r. - godz.16.00, os. Bohaterów Września 26

Wspólne kolędowanie to piękna tradycja. Kolędy od wieków są obecne w naszej kulturze, a święta Bożego Narodzenia to nie tylko 12 potraw, choinka i prezenty, ale również czas na wspólne śpiewanie - przy stole i podczas uroczystej Pasterki. A jak już poćwiczycie w domach przy świątecznym stole, by jeszcze mocniej rozszerzać tę tradycję, zapraszamy do Klubu Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na koncert kolęd połączony z programem artystycznym w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 89.

Wstęp wolny!


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Hej, Malućki, Malućki... z Kapelą Hanki Wójciak w Nowej Hucie

Hej, Malućki, Malućki... z Kapelą Hanki Wójciak w Nowej Hucie

Dobrą tradycją zimowej odsłony cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! stało się poświęcenie jej wspólnemu kolędowaniu z artystami, którzy potrafią nadać swój indywidualny styl tradycyjnym pieśniom okresu bożonarodzeniowego - sprawić by znane i cenione kolędy oraz pastorałki zabrzmiały w zupełnie nowym wymiarze. Organizatorzy cyklu, w 2018 roku to trudne, ale niezwykle wdzięczne zadanie, powierzyli Kapeli Hanki Wójciak, a koncert Hej, Malućki, Malućki... w ich wykonaniu odbył się 28 grudnia w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia.


czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Zakończenie III etapu projektu Krakowski szlak Bajkoteki

Zakończenie III etapu projektu Krakowski szlak Bajkoteki

Od czerwca do grudnia 2018 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty już po raz trzeci organizowało działania w ramach projektu Krakowski szlak Bajkoteki, który w tym roku nosił podtytuł W rozegranym świecie wierszy.
Projekt otrzymał dofinansowanie w otwartym konkursie ofert na realizację w roku 2018 zadania publicznego Gminy Miejskiej Kraków w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt. „Upowszechnianie literatury i działalność wydawnicza”. W ramach umowy z Miastem Kraków przeprowadziliśmy cykl bezpłatnych warsztatów literackich, które odbywały się w siedzibie patronów działań – Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta. Oprócz tego wznowiliśmy poetycki przewodnik po Krakowie z wierszami Tadeusza Śliwiaka oraz wydaliśmy grę planszową inspirowaną wierszami Poety, w całości opartą na pomysłach uczestników ubiegłorocznych zajęć! Ostatecznie gra ukazała się w dwóch wersjach – jedna z nich została oparta w całości na wierszu „Diabeł i baba”, a druga na kompilacji wszystkich wierszy znajdujących się w przewodniku.


czytaj więcej...

STRONA 1/20

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE