Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekt

Nowohuckie podróże Pana Dyni

Nowohuckie podróże Pana Dyni

W niezwykłym jubileuszowym roku 70–lecia powstania Nowej Huty Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty przygotowało coś specjalnego z myślą o młodych nowohucianach oraz wszystkich dzieciach, które zechciałyby Nową Hutę odwiedzić.

Projekt „NOWOHUCKIE PODRÓŻE PANA DYNI – warsztaty oraz opracowanie i wydanie materiałów edukacyjnych dotyczących historii, kultury i sztuki nowohuckich dzielnic” organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta został dofinansowany przez Miasto Kraków w ramach zadania publicznego „Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta – wydarzenia kulturalne i artystyczne: edukacja kulturowa 2019”. Obejmuje szereg działań skoncentrowanych dookoła nowego fantastycznego nowohuckiego bohatera – Pana Dyni, z którym po raz pierwszy mieszkańcy Krakowa mieli okazję zetknąć się podczas VII edycji Festiwalu „Zaklęte w Dyni” w 2018 roku.

Ze względu na ogromną sympatię, jaką Pan Dynia zdobył od razu wśród młodszych i starszych nowohucian oraz gości odwiedzających naszą piękną dzielnicę, postanowiliśmy opowiedzieć Wam więcej o jego przygodach, przy okazji odwiedzając bardziej i mniej znane zakątki naszej szacownej Jubilatki, czyli kończącej właśnie w tym roku 70 lat Nowej Huty.

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, zwiedzania, odrobiny zadumy i nauki, ale przede wszystkim do zaprzyjaźnienia się z postaciami, które w większości wymyśliły dzieciaki z nowohuckich przedszkoli i szkół, a my jedynie staraliśmy się w miarę wiernie opisać ich niezwykłe pomysły…

Mamy nadzieję, że wędrując z Panem Dynią odkryjecie nowohuckie osiedla, zaułki i przysiółki na nowo – wszak mało bywa tak pięknych, urozmaiconych, zielonych i pełnych ciekawych historii miejsc, jak w Nowej Hucie!


powrót do listy projektów...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE