Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Projekty

Filtr wyszukiwania:  

Krakowski szlak Bajkoteki - W rozegranym świecie wierszy

Krakowski szlak Bajkoteki - W rozegranym świecie wierszy

W terminie od czerwca do grudnia 2018 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty już po raz trzeci będzie organizować działania w ramach projektu Krakowski szlak Bajkoteki, który w tym roku nosi podtytuł W rozegranym świecie wierszy.

czytaj więcej...

VI Festiwal Zaklęte w Dyni

VI Festiwal Zaklęte w Dyni

FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI jest organizowany w Nowej Hucie od 2012 r. To jedyna tego typu impreza w Małopolsce, druga w skali całego kraju. Festiwal wpisuje się w światową tendencję organizowania imprez dyniowych, które odbywają się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Niemczech. W 2017 roku odbędzie się szósta już edycja Festiwalu.
Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, możliwa jest realizacja Festiwalu na dużą skalę i w poszerzonej formule, z wykorzystaniem innowacyjnych form działania.


czytaj więcej...

52. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

52. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! to cykl wydarzeń społeczno-kulturalnych realizowany od 2004 roku. Zadanie zakłada realizację koncertu w jednej z nowohuckich świątyń. Planujemy, iż w zadaniu weźmie udział ok. 1.000 osób – przede wszystkim z Krakowa i Małopolski.

Organizacja projektu ma przyczynić się do wzrostu atrakcyjności Małopolski, w obszarze przemysłu czasu wolnego, dzięki wykorzystaniu potencjału tkwiącego w lokalnych artystach i dziedzictwie kulturowym. Zadanie ma również spowodować wśród jego odbiorców wzrost świadomego uczestnictwa w kulturze.

Od początku powstania cyklu, jego zamierzeniem jest rozbudowa oferty kulturalnej dzielnic nowohuckich, aby mieszkańcy Małopolski mieli możliwość częstszego spotykania się z cenionymi artystami polskiej estrady. Na terenie dzielnic zaliczanych do Nowej Huty, w ramach projektu społeczno-kulturalnego Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich wraz z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta i Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowej Huty zorganizowało dotychczas 49 koncertów oraz 2 pokazy filmowe (Świadectwo – kościół Arka Pana, Popiełuszko. Wolność jest w nas. – kościół św. M.M. Kolbego w Mistrzejowicach), które - dzięki temu, że są realizowane w atrakcyjnych obiektach i plenerach Nowej Huty, sprzyjają odkrywaniu walorów tej niedocenianej przestrzeni na kulturalnej mapie Krakowa.
Koncerty z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! są także doskonałą okazją zaprezentowania ciekawej historii tych miejsc.

Założeniem cyklu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku Nowej Huty oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Cykl Nowa Huta. Dlaczego Nie?! znalazł się na drugim miejscu wśród najważniejszych krakowskich wydarzeń ostatnich dziesięciu lat w plebiscycie Kraków TOP 10.

W ramach realizacji projektu przewidziana jest organizacja koncertu o tematyce maryjnej w jednym z nowohuckich kościołów październiku 2017 r.
Do udziału w koncercie zapraszamy małopolskich wykonawców, m.in. Chór i Orkiestrę Krakowskiej Młodej Filharmonii z towarzyszeniem solistów.
Przed i po koncercie odbędzie się kwesta rzecz małopolskiego Hospicjum im. św. Łazarza.

czytaj więcej...

Aktywny MAMY czas z dzieckiem

Aktywny MAMY czas z dzieckiem

Projekt Aktywny MAMY czas z dzieckiem to szereg warsztatów i spotkań tematycznych skierowanych do matek oraz opiekunów z małymi dziećmi, uczestniczących w cotygodniowych spotkaniach w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Projekt grupy zakłada rozszerzenie oferty kierowanej do mam, opiekunów i dzieci, w celu poprawy integracji całej grupy, wsparcia rodziny, budowania relacji i rozwoju wspólnoty oraz aktywnego spędzania czasu wolnego z dziećmi, a także organizację zajęć z elementami edukacji, wpierających psychofizyczny rozwój maluchów, przygotowujący je do prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Projekt zakłada również rozwój i promocję wolontariatu, poprzez zaangażowanie wolontariuszy do części realizowanych zadań. W projekcie uwzględniono zorganizowanie m.in. warsztatów plastycznych, muzycznych, cyrkowych, kulinarnych, zajęć tanecznych i gimnastyki.

Projekt realizowany pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

czytaj więcej...

Wielki powrót literackiego projektu, czyli Krakowski szlak Bajkoteki – czytaj i wygrywaj!

Wielki powrót literackiego projektu, czyli Krakowski szlak Bajkoteki – czytaj i wygrywaj!

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty po raz drugi zrealizuje projekt Krakowski szlak Bajkoteki, który w roku 2017 nosi podtytuł Czytaj i wygrywaj!. Nowa odsłona projektu została doceniona przez Urząd Miasta Krakowa i otrzymała dofinansowanie w konkursie pt. „Upowszechnianie literatury i działalność wydawnicza - Organizacja wydarzeń literackich i wydawniczych w 2017 roku”. Dzięki dotacji znów będziemy mogli spotkać się z Wami na znanych i lubianych warsztatach poetyckich, obdarować Was książkami Tadeusza Śliwiaka oraz… wspólnie stworzyć koncepcję niezwykłej, krakowskiej literackiej gry planszowej!

czytaj więcej...

Akcelerator Kultury NH17

Akcelerator Kultury NH17

Projekt Akcelerator Kultury NH17 (w skrócie: Akcelerator) ma na celu wyłonienie i wsparcie rozwoju młodych liderów społecznych Nowej Huty. Projekt swym zasięgiem obejmie tzw. Starą Nową Hutę. Jest to obszar wyznaczony w Miejskim Programie Rewitalizacji Krakowa (MPRK) jako jeden z 3 podobszarów rewitalizacji. Akcelerator w swych celach i założeniach jest zgodny z celami Programu, wpisując się w sferę działań rewitalizacyjnych o charakterze społecznym.
Akcelerator Kultury NH17 będzie stanowić platformę włączenia w nurt szeroko pojętych działań obywatelskich grupy charakteryzującej się jednymi z niższych wskaźników zaangażowania społecznego i kulturalnego, czyli młodych ludzi w wieku 16-25 lat.


czytaj więcej...

Kreatywne ekopodróże

Kreatywne ekopodróże

Kreatywne ekopodróże to innowacyjny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Uniwersytetem Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie łączący aspekt nauki oraz sztuki z ochroną środowiska, dzięki któremu uczestnicy będą mieli szansę nie tylko zdobyć wiedzę, ale również utrwalić ją podczas tworzenia!

czytaj więcej...

V Festiwal Zaklęte w Dyni

V Festiwal Zaklęte w Dyni

FESTIWAL ZAKLĘTE W DYNI jest organizowany w Nowej Hucie od 2012 r. To jedyna tego typu impreza w Małopolsce, druga w skali całego kraju. Festiwal wpisuje się w światową tendencję organizowania imprez dyniowych, które odbywają się między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Niemczech. W 2016 roku odbędzie się piąta już edycja Festiwalu.

Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, możliwa jest realizacja Festiwalu na dużą skalę i w poszerzonej formule, z wykorzystaniem innowacyjnych form działania.

czytaj więcej...

47. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla młodzieży świata

47. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla młodzieży świata

25 lipca na scenie plenerowej obok NCK odbędzie się 47. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert dla młodzieży świata "Nie bój się chodzenia po morzu..." Będzie to koncert wyjątkowy, ponieważ stanowić on będzie jeden z punktów programu obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016. Wystąpią Lidia Jazgar z zespołem Galicja oraz Mietek Szcześniak z zespołem.

czytaj więcej...

Krakowski Szlak Bajkoteki

Krakowski Szlak Bajkoteki

Zachęcamy do włączenia się w przygotowania konkursu plastycznego Krakowski szlak Bajkoteki– zostań ilustratorem, będącego pierwszym etapem realizacji projektu Krakowski szlak Bajkoteki, organizowanego przez nasze Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.


czytaj więcej...

STRONA 2/5

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE