Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.»  Aktualności

»  więcej aktualności  

Zdrowy jadłospis seniora - wykład

Zdrowy jadłospis seniora - wykład

25 lutego 2019 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Właściwe odżywianie bywa najbardziej niedocenianym czynnikiem, mającym kolosalny wpływ na komfort, jakość i długość życia. Z racjonalnej diety nie należy rezygnować bez względu na wiek. O tym, jakie są potrzeby żywieniowe osób starszych, na co mogą sobie pozwolić i czego powinny unikać – dowiedzą się słuchacze kolejnego wykładu Nowohuckiej Akademii Seniora. Prowadząca wykład Agata Dudek wyjaśni i omówi prawidłowe żywienie osób cierpiących na wybrane schorzenia, zwróci uwagę na produkty szczególnie zalecane lub zabronione w konkretnych dolegliwościach. Na zakończenie zostanie przedstawiony wzorcowy jadłospis.

Wstęp wolny.

» czytaj więcej...

Mowa stroju - wykład

Mowa stroju - wykład

11 lutego 2019 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Gościem kolejnego wykładu w Nowohuckiej Akademii Seniora będzie Mariola Boczar - stylistka, coach i konsultantka kariery, certyfikowany trener biznesu, absolwentka Akademii Mistrzów Treningu prowadzonej przez Grupę Mentor oraz Kreowania wizerunku w krakowskiej szkole „Artystyczna alternatywa”. Przygotowuje stylizacje do programów TVN, prowadzi szkolenia z kreowania wizerunku dla grup i sesje indywidualne, towarzyszy w poszukiwaniu własnego stylu i oswajaniu funkcjonujących w biznesie zasad dress code. Mowa stroju - czyli ubierz się mądrze. Podczas wykładu seniorzy dowiedzą się jak znając tajniki dobrego wyglądu świadomie wpływać na kreowanie pozytywnego wizerunku.

Wstęp wolny.

» czytaj więcej...

Tańce świata, tańce w kręgu - wykład i warsztat dla seniorów

Tańce świata, tańce w kręgu - wykład i warsztat dla seniorów

28 stycznia 2019 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza karnawałowo na nietypowy, bo połączony z angażującymi uczestników warsztatami, wykład poświęcony tańcom. By wziąć w nim udział, nie trzeba specjalnych przygotowań ani wyjątkowej kondycji. Spotkanie poświęcone będzie czerpaniu radości z tańca, przekraczaniu bardziej ograniczeń własnego umysłu, niż ciała. Uczestnicy będą tańczyć w kręgu, w parach, trójkach, czwórkach, a w programie warsztatów znajdą się tańce polskie, litewskie, duńskie, greckie, francuskie, bułgarskie, węgierskie i inne.

» czytaj więcej...

Nowy kurs dla Seniorów. Obsługa urządzeń mobilnych dla początkujących

Nowy kurs dla Seniorów. Obsługa urządzeń mobilnych dla początkujących

luty-maj 2019, Nowohucka Akademia Seniora

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza wszystkich, którzy pragną nabyć biegłości w obsłudze urządzeń mobilnych (tablety, smartfony).
Kurs "Obsługa urządzeń mobilnych" adresowany do początkujących, odbywać się będzie w poniedziałki, w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków- Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) w godz. 11.00-12.00.
Koszt 30 zł/miesiąc

Informacje i zapisy w biurze NAS, os. Centrum A 6a, codziennie w godz. 9.00-15.00; tel. 12 644 68 10 w. 26

» czytaj więcej...

Międzypokoleniowa kolęda

Międzypokoleniowa kolęda

10 stycznia 2019 r. - godz.16.00, os. Bohaterów Września 26

Wspólne kolędowanie to piękna tradycja. Kolędy od wieków są obecne w naszej kulturze, a święta Bożego Narodzenia to nie tylko 12 potraw, choinka i prezenty, ale również czas na wspólne śpiewanie - przy stole i podczas uroczystej Pasterki. A jak już poćwiczycie w domach przy świątecznym stole, by jeszcze mocniej rozszerzać tę tradycję, zapraszamy do Klubu Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na koncert kolęd połączony z programem artystycznym w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 89.

Wstęp wolny!

» czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

»  Projekty

»  więcej projektów  

Na widelcu zdrowia

Na widelcu zdrowia

PRZEBIEG PROJEKTU

Projekt „Na widelcu zdrowia” adresowany jest do seniorów, przede wszystkim związanych z Nowohucką Akademią Seniora, ale nie tylko - do udziału zaproszeni są wszyscy seniorzy z terenu Nowej Huty. Działania skupiać się będą wokół kultury kulinarnej i związanej z nią tematyki zdrowego odżywiania, w tym roli pożywienia w utrzymaniu zdrowia. Założeniem projektu jest poszerzenie wiedzy seniorów na temat kulinarnych tradycji regionu. Celem będzie też rozbudzenie świadomości ekologicznej. Przewiduje się organizację wykładów na temat historii kuchni lokalnej, spotkań degustacyjnych, wyjazdów do certyfikowanych hodowli żywności oraz warsztatów kulinarnych. W projekcie weźmie udział 30 osób.

» czytaj więcej...

»  Galeria zdjęć

»  więcej galerii zdjęć  

Mowa stroju

11 lutego 2019 r., Nowa Huta

Jak zwykle w poniedziałek, w ramach wykładów Nowohuckiej Akademii Seniora spotkaliśmy się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultura Kraków- Nowa Huta. Tym razem rozmawialiśmy o mowie stroju, tajnikach dobrej stylizacji, o tym jak się ubierać a nie przebierać. Wykład poprowadziła Mariola Boczar - stylistka, coach i konsultantka kariery, certyfikowany trener biznesu. Przygotowywała stylizacje do programów TVN, prowadziła szkolenia z kreowania wizerunku dla grup i sesje indywidualne, towarzyszyła w poszukiwaniu własnego stylu i oswajaniu funkcjonujących w biznesie zasad dress code.

Mowa stroju - czyli ubierz się mądrze. Podczas wykładu seniorzy dowiedzieli się jak znając tajniki dobrego wyglądu świadomie wpływać na kreowanie pozytywnego wizerunku.


więcej zdjęć...

Tańce świata- tańce w kręgu

28 stycznia 2019 r.

W karnawale trzeba się bawić! Seniorzy z NAS w nietypowej odsłonie poniedziałkowego wykładu w Nowohuckiej Akademii Seniora. Była radość z tańca, była energia i muzyka. Warsztaty poprowadziła Monika Dudek- etnolożka, regionalistka, animatorka kultury, tancerka i pieśniarka, kwalifikowana instruktorka tańca. Pod jej wprawnym okiem tańczyliśmy w kręgu, w parach, w trójkach i czwórkach przy muzyce rodem z Polski, Litwy, Grecji, Francji, Rumunii...


więcej zdjęć...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE