Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Muzeum Historii Fotografii

10 kwietnia, Strzelnica na Woli Justowskiej

W roku 1826 Francuz Joseph Nicephore Niepce odtworzył obraz ukazujący widok z okna jego pracowni. Ten niedoskonały, zamazany wizerunek został uznany za pierwszą na świecie fotografię wykonaną za pomocą urządzenia, które dzisiaj określamy mianem aparatu fotograficznego. Te, i inne historie, usłyszeliśmy w trakcie zwiedzania krakowskiego Muzeum Historii Fotografii w odnowionej Strzelnicy na Woli Justowskiej.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

TransAzja- wykład podróżniczy w Nowohuckiej Akademii Seniora

25 marca 2019, Nowa Huta

Soczystą, pełną kolorów, smaków i zapachów ucztę podróżniczą przeżyli Seniorzy z NAS, na spotkaniu z podróżnikiem Mariuszem Gotfrydem. Na chwilę przenieśliśmy się w odległe zakątki świata, zwiedzając Indie, Nepal, Wietnam, Burnei i Malediwy. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jaki świat jest piękny!

więcej zdjęć...

Alef-Bet kultury żydowskiej

11 marca 2019 r., Nowa Huta

Wysoka frekwencja na poniedziałkowym wykładzie w Nowohuckiej Akademii Seniora potwierdziła tylko spore zainteresowanie tematem kultury żydowskiej. Judaizm to jedna z trzech największych religii monoteistycznych świata. "Alef-Bet kultury żydowskiej" przedstawiła Olga Adamowska z Fundacji Mifgash.

więcej zdjęć...

Zdrowy jadłospis seniora

25 lutego 2019 r., Nowa Huta

Właściwe odżywianie bywa najbardziej niedocenianym czynnikiem, mającym kolosalny wpływ na komfort, jakość i długość życia. Z racjonalnej diety nie należy rezygnować bez względu na wiek. O tym, jakie są potrzeby żywieniowe osób starszych, na co mogą sobie pozwolić i czego powinny unikać – dowiedzieli się słuchacze kolejnego wykładu Nowohuckiej Akademii Seniora. 

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Mowa stroju

11 lutego 2019 r., Nowa Huta

Jak zwykle w poniedziałek, w ramach wykładów Nowohuckiej Akademii Seniora spotkaliśmy się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultura Kraków- Nowa Huta. Tym razem rozmawialiśmy o mowie stroju, tajnikach dobrej stylizacji, o tym jak się ubierać a nie przebierać. Wykład poprowadziła Mariola Boczar - stylistka, coach i konsultantka kariery, certyfikowany trener biznesu. Przygotowywała stylizacje do programów TVN, prowadziła szkolenia z kreowania wizerunku dla grup i sesje indywidualne, towarzyszyła w poszukiwaniu własnego stylu i oswajaniu funkcjonujących w biznesie zasad dress code.

Mowa stroju - czyli ubierz się mądrze. Podczas wykładu seniorzy dowiedzieli się jak znając tajniki dobrego wyglądu świadomie wpływać na kreowanie pozytywnego wizerunku.

więcej zdjęć...

Tańce świata- tańce w kręgu

28 stycznia 2019 r.

W karnawale trzeba się bawić! Seniorzy z NAS w nietypowej odsłonie poniedziałkowego wykładu w Nowohuckiej Akademii Seniora. Była radość z tańca, była energia i muzyka. Warsztaty poprowadziła Monika Dudek- etnolożka, regionalistka, animatorka kultury, tancerka i pieśniarka, kwalifikowana instruktorka tańca. Pod jej wprawnym okiem tańczyliśmy w kręgu, w parach, w trójkach i czwórkach przy muzyce rodem z Polski, Litwy, Grecji, Francji, Rumunii...

więcej zdjęć...

Międzypokoleniowa kolęda

10 stycznia 2019 r., Klub Mirage

W Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbyło się Międzypokoleniowe kolędowanie z udziałem mieszkańców osiedla Mistrzejowice. W spotkaniu uczestniczyły rodziny z dziećmi oraz starsi mieszkańcy Mistrzejowic.
Publiczność obejrzała Jasełka w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej, a do wspólnego kolędowania zaprosił kwartet muzyczny. Jeszcze na chwilę udało się wrócić myślą do świątecznego stołu, zadumać i zatrzymać w bożonarodzeniowej atmosferze.
Mile zaskoczeni zostali seniorzy, dla których przygotowano program artystycznym z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka oraz wręczono małe upominki wykonane ręcznie przez dzieci.
Międzypokoleniowy wieczór i wspólne kolędowanie w świątecznej scenerii oraz ciepłej, rodzinnej atmosferze, wywołało uśmiech na twarzach, a u niektórych łzy wzruszenia. 

Wydarzenie udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, za co Organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

więcej zdjęć...

fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage

Przyszliśmy tu po kolędzie- kolędowanie z Seniorami

7 stycznia 2019 r., Nowa Huta

Tradycyjne kolędy i pastorałki były "tematem" spotkania Seniorów z Nowohuckiej Akademii Seniora podczas wizyty grupy kolędniczej ze Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic. Wraz z trzema królami, dzieciątkiem Jezus, Maryją, diabłem oraz Żydem uczestnicy spotkania śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy w to mroźne, styczniowe popołudnie.

więcej zdjęć...

57. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Hej Malućki, Malućki - koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Hanki Wójciak

28 grudnia 2018 r.

Dobrą tradycją zimowej odsłony cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! stało się poświęcenie jej wspólnemu kolędowaniu z artystami, którzy potrafią nadać swój indywidualny styl tradycyjnym pieśniom okresu bożonarodzeniowego - sprawić by znane i cenione kolędy oraz pastorałki zabrzmiały w zupełnie nowym wymiarze. Organizatorzy cyklu, w 2018 roku to trudne, ale niezwykle wdzięczne zadanie, powierzyli Kapeli Hanki Wójciak, a koncert Hej, Malućki, Malućki... w ich wykonaniu odbył się 28 grudnia w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego na os. Tysiąclecia.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Na rozwój osobisty nigdy nie jest za późno- wykład dla Seniorów w NAS

17 grudnia 2018 r. Nowa Huta

Na poniedziałkowym wykładzie dla Seniorów poruszaliśmy zagadnienia związane z rozwojem osobistym. Konkluzja potwierdziła tylko wstępne założenie, iż rozwój osobowy jest możliwy w każdym wieku i że należy go rozpatrywać wielopłaszczyznowo- w wymiarze fizycznym (materialny), emocjonalnym, umysłowym i duchowym.

więcej zdjęć...

STRONA 1/32

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE