Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

W poszukiwaniu Sacrum - wykład Mariusza Gotfryda

16 października 2017 r.

Gościem Nowohuckiej Akademii Seniora był podróżnik, geograf Mariusz Gotfryd, który opowiedział słuchaczom o swoich podróżach do Fatimy i do Ziemi Świętej.       

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Jesienne pomysłobranie w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, czyli warsztaty Akceleratora

29 września-1 października 2017 r.

Fotorelacja z warsztatów wyjazdowych w ramach projektu Akcelerator Kultury NH17.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Krakowskie ślady Josepha Conrada

9 października 2017 r.

Wpisując się w nurt obchodów 150 rocznicy urodzin Josepha Conrada-Korzeniowskiego, znanego na świecie twórcę literatury nowoczesnej, dla naszych Słuchaczy zorganizowaliśmy wycieczkę krakowskimi śladami pisarza. Było więc m.in.: pierwsze mieszkanie Conrada na ul. Poselskiej, kościół św. Piotra i Pawła,kamienica Fajla oraz ławka na Plantach. Za oprowadzenie dziękujemy współpracującej z nami Agnieszce Konior, a za udostępnienie zdjęć p. Urszuli Kołodziej.

więcej zdjęć...

fot. U. Kołodziej
fot. U. Kołodziej
fot. U. Kołodziej

Targi Seniora w Krakowie

6 października 2017 r. - ul. Galicyjska 9

Na zaproszenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO wzięliśmy udział w  I Targach Seniora w Krakowie. Zaprezentowaliśmy zarówno ofertę Nowohuckiej Akademii Seniora na ro akademicki 2017/2018 jak i ofertę edukacyjną dla dzieci i wnuków seniorów.

Na scenie Targów wystąpiły zespoły wokalne seniorów: Złota Jesień z Klubu Wersalik i Jędrusie z Klubu Jędruś.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Ósmy rok działania Akademii

2 października 2017 r

Pierwszy poniedziałek października to już tradycyjnie dzień inauguracji nowego roku akademickiego w Nowohuckiej Akademii Seniora. Licznie przybyłych na uroczystość seniorów powitali organizatorzy NAS oraz p. Anna Okońska-Walkowicz – Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, która przekazała zebranym również życzenia od Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Gościem specjalnym tego dnia był Ireneusz Raś – Poseł na Sejm RP, Przewodniczący sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki, który wygłosił ciekawy wykład nt. znaczenia sportu w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Na zakończenie Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta – Małgorzata Jezutek wręczyła indeksy nowym słuchaczom, życząc wszystkim zebranym dobrego roku akademickiego i owocnej nauki.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

O dyni na okrągło! - VI edycja Festiwalu za nami

17 września 2017 r.

Każdego roku w połowie września, nowohucka Aleja Róż zamienia się na jeden dzień w dyniową krainę. Tak było również w niedzielę 17 września, a to za sprawą odbywającego się już po raz szósty Festiwalu Zaklęte w Dyni. Odcienie koloru pomarańczowego wypełniły namioty pełne dyniowych warsztatów i licznych prac konkursowych – plastycznych i hodowlanych, a o dyni mowa była „na okrągło”.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

Twórcza jesień z Krakowskim szlakiem Bajkoteki

11 września 2017 r.

II warsztaty tworzenia gry planszowej w ramach projektu Krakowski Szlak Bajkoteki.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Pożegnanie Kreatywnych ekopodróży w Krzesławicach

2 września 2017 r.

Za nami finał projektu Kreatywne ekopodróże dofinansowanego przez International Paper Polska sp. z.o.o. w ramach konkursu grantowego „Pomocna gałąź”. Odbył się on 2 września 2017 r. podczas Pożegnania lata – festynu odbywającego się przy Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Było to wydarzenie będące świętem wyjątkowego osiedla nowohuckiego bogatego w historię, tradycję oraz - dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Nowej Huty i Kreatywnym ekopodróżom – także w wiedzę ekologiczną!

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Krakowski Szlak Bajkoteki - rozpoczęcie warsztatów tworzenia gry

6-7 lipca 2017 r.

W dniach 6 i 7 lipca 2017 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na ul. Rajskiej 1 w Krakowie odbyły się pierwsze warsztaty tworzenia gry planszowej na podstawie książki Krakowski szlak Bajkoteki. Uczestniczyli w nich uczniowie z dwóch krakowskich szkół podstawowych – nr 7 i 11.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

51. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Bądź jak meteor...

11 czerwca 2017 r. - godz. 20.30, Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa

Bądź jak meteor, jak błyskańce, które pociska Zeus i Bóg, bądź jak te gwiazdy-opętańce, co same swych szukają dróg… – tym utworem Stanisława Wyspiańskiego, rozpoczął i zakończył się 51. koncert z cyklu Nowa huta. Dlaczego Nie?! nad Zalewem Nowohuckim. Organizatorzy cyklu zostali zaproszeni przez Teatr Łaźnia Nowa do udziału w koncercie inauguracyjnym projektu Bulwar(t) Sztuki 2017 – „Bądź jak meteor…”. Koncert jednocześnie został wpisany w projekt Wyspiański, realizowany przez Miasto Kraków w ramach Festiwalu Wyspiańskiego.

więcej zdjęć...

fot. Paweł Smolik
fot. Paweł Smolik
fot. Paweł Smolik

STRONA 1/25

 

 

 

WCZYTYWANIE