Przyjaciele Nowej Huty


Działamy dla Was. Realizujemy projekty
oraz organizujemy kursy, koncerty i spotkania.

Pragniemy uczestniczyć w kreowaniu wizerunku Nowej Huty
jako ważnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa,
w którym można ciekawie i atrakcyjnie spędzić wolny czas.

Szybki Kontakt

»  Menu

»  Partnerzy

»  Patroni medialni

»  Pomagają nam

»  Facebook

 

»  Wyszukiwarka

Chcesz wyszukać informacje na stronie? Wpisz szukaną frazę i kliknij przycisk Szukaj.Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Cudze Chwalicie? Nową Hutę Poznajcie – Nowohucka magia i podkrakowskie czary

29 listopada 2019 r.

Pod hasłem "Nowohucka magia i podkrakowskie czary" odbył się 29 listopada w Klubie Herkules pierwszy z czterech finałów projektu „Cudze Chwalicie? Nową Hutę Poznajcie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Projekt odbywa się w ramach zadania publicznego Wzbogacenie oferty kulturalnej miasta- wydarzenie kulturalne i artystyczne edukacja kulturowa 2019.

więcej zdjęć...

fot. Paweł Kalina
fot. Paweł Kalina
fot. Paweł Kalina

Kombinator twórczy - finał

29 listopada 2019 r.

W wesołym i tajemniczym klimacie andrzejkowym odbyło się spotkanie finałowe projektu Kombinator twórczy, który był częścią programu minigrantów „Działamy lokalnie” ArcelorMittal Poland S.A.. Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, a działania realizowane były w jednym z 13 klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta – partnera projektu - w Klubie Krzesławice.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Kombinator twórczy - Tkanina

23 listopada 2019 r.

W sobotę 23 listopada w Klubie Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta odbył się ostatni warsztat projektu naszego Stowarzyszenia zatytułowany Kombinator Twórczy, w ramach którego uczestnicy pracowali z wykorzystaniem takich materiałów jak papier, drewno i tkanina.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Listopadowe wykłady w NAS

Za nami kolejny miesiąc działalności Nowohuckiej Akademii Seniora i kolejne fascynujące wykłady.

więcej zdjęć...

fot. NAS
fot. NAS
fot. NAS

Październikowe wykłady w NAS

Za nami pierwszy miesiąc działalności Nowohuckiej Akademii Seniora i aż 3 wykłady, które łącznie zgromadziły 157 uczestników. Październik był miesiącem obfitującym w wiedzę niezbędną i dotyczącą obszarów życia każdego z nas.

więcej zdjęć...

fot. NAS
fot. NAS
fot. NAS

O naturze drewna w Klubie Krzesławice

5 października 2019 r.

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Klub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprosili dzieci ze szkół podstawowych do udziału w drugich warsztatach w ramach bezpłatnego projektu Kombinator Twórczy.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Inauguracja Roku Akademickiego Nowohuckiej Akademii Seniora

30 września 2019 r.

Uroczyście odśpiewane Gaudeamus igitur, wręczenie indeksów i wykład inauguracyjny, wygłoszony przez wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa Sławomira Pietrzyka – w taki sposób w swój 10. rok istnienia wkroczyła Nowohucka Akademia Seniora.

więcej zdjęć...

fot. Paweł Kalina
fot. Paweł Kalina
fot. Paweł Kalina

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zagrała po raz 60-ty na 70-lecie Nowej Huty

22 września 2019 r.

W niedzielny wieczór, w sercu Nowej Huty - Alei Róż - na zakończenie weekendowej akcji Zajrzyj do Huty odbył się jubileuszowy koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Wydarzenie, zatytułowane Nowa Huta. Miasto Boga wpisane było do kalendarza krakowskich obchodów 70-lecia istnienia najmłodszej części Krakowa, a nowohucka historia wielokrotnie wybrzmiewała w trakcie koncertu.

więcej zdjęć...

fot. P. Kalina
fot. P. Kalina
fot. P. Kalina

O papierze w Krzesławicach

21 września 2019 r.


21 września br. w Klubie Krzesławice odbył się pierwszy z cyklu trzech warsztatów składających się na projekt Kombinator Twórczy w ramach programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” edycja 2019. Spotkanie poświęcone było papierowi, a poprowadzili go twórcy i pasjonaci z „ŻyWej Pracowni”.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

VIII Festiwal Zaklęte w Dyni

15 września 2019 r.

Dynie – od małych po olbrzymie, różnych kształtów, pomarańczowe, zielone, żółte i pstrokate, prawdziwe i pluszowe maskotki – zawładnęły nowohucką Aleją Róż w słoneczną niedzielę 15 września 2019 roku, za sprawą VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni. Wydarzenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, zgromadziło tłumy krakowian.

więcej zdjęć...

fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek
fot. AG Studio G. Wawrzonek

STRONA 2/35

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty (SPNH), os. Centrum A bl. 6 A, 31-923 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez SPNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usunięcia. Prawo to może być wykonywane poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl.

 

WCZYTYWANIE